Mextra Update Journaal Mei 2026

Vernieuwde Rapportage module

Spraakgestuurd rapporteren met AI

We hebben een belangrijke stap gezet in de AI-ontwikkeling binnen Mextra: Het is nu mogelijk om rapportages in te spreken en groepsgesprekken op te nemen en automatisch om te zetten naar rapportages. Je leest daar de transcriptie van hetgeen excat is gezegd en de door AI gegenereerde versie. Ook zijn de AI-samenvattingen verder verbeterd en geoptimaliseerd.

Rapporteren kost tijd die je liever aan cliënten besteedt. Daarom kun je nu je rapportage inspreken, of een gesprek opnemen en automatisch laten omzetten naar een rapportage. Dat werkt voor individuele gesprekken én groepsgesprekken. Verwerking vindt plaats binnen Mextra’s eigen Azure-omgeving. Geen data naar derden, geen gebruik voor training. Wil je deze nieuwe opties testen? Laat het onze helpdesk weten zodat we je toe kunnen voegen aan de lijst met beta-testers. We zijn benieuwd wat het jullie oplevert en welke feedback we krijgen om het verder te verbeteren.

Emoji-reacties

Reageer eenvoudig op rapportages met een emoji, zoals 👍 of ❤️.

Bijlagen toevoegen

Je kunt nu bijlagen toevoegen aan rapportages, zoals PDF’s of documenten.

Autosave

Met de nieuwe autosave-functionaliteit raak je geen werk meer kwijt als je per ongeluk je browser sluit.

Takenlijst

Je kunt nu taken aanmaken binnen de rapportage en afvinken.

Overige verbeteringen

  • Verbeterde gebruikservaring
  • Nieuwe sorteringsopties
  • Uitgebreide filtermogelijkheden

Tijdregistratie

Nieuwe sorteringsopties

Nieuwe sorteeropties toegevoegd, waaronder de veelgevraagde optie om te sorteren op cliënt.

Slimmer synchroniseren

  • In plaats van alle registraties van een maand tegelijk weergeven (wat prestatieproblemen gaf), kun je nu alle registraties van een maand in één keer synchroniseren.
  • Verbeterde integratie met Care2Declare (C2D): cliënten kunnen nu gesynchroniseerd worden naar Mextra.
    → Verdere optimalisaties voor administratieve verwerking van de binnenkomende cliënten volgen nog.

Prestatieverbeteringen

We hebben gewerkt aan het versnellen van o.a. het laden van acties en OE-items.

Integratie met Rapportage (beta)

We hebben gewerkt aan de koppeling tussen Tijdregistratie en Rapportage. Hierdoor kun je straks:

  • Vanuit een registratie direct een rapportage schrijven
  • Of vanuit een rapportage een registratie maken

Deze functionaliteit wordt naar verwachting in de volgende periode afgerond.

Bugfixes en verbeteringen

  • Het maximum aantal cliënten per registratie is verhoogd van 10 naar 25.
  • Diverse bugfixes en kleine verbeteringen.

Overige verbeteringen

  • In de documentenmodule wordt nu onthouden welke mappen je open of dicht had op je device.
  • Een mobiel nummer is niet langer verplicht bij het aanmaken van een nieuwe gebruiker.

Waar we nu aan werken in de periode mei/juni.

Nu de Rapportage module functioneel compleet is voor de beta, richten we ons op optimalisatie, gebruikservaring en feedback van testers. Ook gaan we verder met de migratie van oude rapportages naar de nieuwe module.
Daarnaast verschuift er weer meer ontwikkelcapaciteit naar de Tijdregistratie module, waar we werken aan meerdere veelgevraagde verbeteringen.

Rapportage

Groepsrapportages uitbreiden

We werken aan de mogelijkheid om per groepslid eenvoudig een individuele rapportage te schrijven binnen een groepscontext. Dus binnen een groepsrapportage verschijnen per lid van de groep een tekstvak waarin je client specifieke informatie vastlegt die buiten de groep blijft.

Verdere AI-verbeteringen

Doorontwikkeling van bestaande AI-functionaliteiten voor nog betere ondersteuning bij rapporteren.

Migratie van bestaande rapportages

We werken verder aan de migratieoptie om oude rapportages over te zetten naar de nieuwe module.

Gebruikservaring

Doorlopende verbeteringen om de module eenvoudig en intuïtief te houden, ondanks de uitbreiding in functionaliteit.


Tijdregistratie

Meerdere acties selecteren

We vervangen de tijdelijke oplossing (vervoer als “bonusactie”) door de mogelijkheid om meerdere acties te selecteren.
→ Hierdoor kun je meerdere cliënten en acties combineren, ook bij herhalende registraties.

Groepen

  • Selecteer een groep om automatisch alle cliënten uit de groep te selecteren
  • Filteren op groepen

Registraties splitsen

Mogelijkheid om registraties met meerdere cliënten achteraf te splitsen.

Herhalende afspraken bewerken

Herhalende registraties worden bewerkbaar.

Nieuwe exportmogelijkheden

Zelf bepalen welke kolommen je wilt exporteren.

Verdere integratie met Rapportage

We werken verder aan de koppeling tussen de Tijdregistratie en Rapportage modules.

Nieuw toewijzingenoverzicht

Start van de ontwikkeling van een nieuw overzicht met betere integratie met de Tijdregistratie module.

Patronen voor registraties

We onderzoeken de mogelijkheid om met patronen in één keer al je registraties voor een bepaalde periode aan te maken.


Overige verbeteringen

Mogelijkheid om in de Documenten module een verloopdatum in te stellen.

Reageer op dit bericht

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *